Odpowiednio dobrana bielizna w czasie ciąży to przede wszystkim komfort, ale również jest to istotny element w zachowaniu odpowiedniej higieny osobistej. Zarówno majtki, jak również i biustonosz w każdej kwestii powinny być dobrane- idealnie. Niewłaściwe majtki mogą stać się powodem wielu infekcji. Ponadto, w trakcie trwania ciąży stale powiększa się nam brzuszek i bardzo ważne jest, aby bielizna nie była zbyt obcisła. Odnosi się to również do biustonoszy, które powinny być idealnie dopasowane. Biust stale się powiększa, a więc tak duże znaczenie ma to, aby rósł razem z piersiami lub aby był wymieniany w stosownym czasie.

1.Bielizna ciążowa

Idealna bielizna ciążowa na każdą porę i okazję, doskonała w każdej kwestii, idealna, zarówno dla kobiet w ciąży, jak również i dla mam karmiących. Podstawowym zadaniem dobrej bielizny jest dbanie o komfort i dobre samopoczucie kobiet w ciąży. Odpowiednio dobrana bielizna musi spełniać podstawowe funkcje. Jeżeli chodzi o biustonosz , jego zadaniem jest podtrzymanie piersi, ale nie uciskanie ich. W majtkach bardzo ważne jest, aby kobieta nosiła odpowiedni rozmiar, tak, aby nie powodować dyskomfortu i niewygody. Istotny jest również krój, tak, aby nie uciskać rosnącego brzuszka oraz materiał, który w każdej porze roku pozwoli oddychać, nie powodując infekcji.

2.Biustonosz dla kobiet w odmiennym stanie.

O odpowiednim biustonoszu należy pomyśleć już ma samym początku ciąży, bo jak wiemy piersi kobiety znacznie się powiększają, są bardzo często nabrzmiałe i wrażliwe na dotyk. Dzięki bogatej ofercie biustonoszy, każda kobieta będzie mogła wybrać dla siebie idealny stanik wedle swoich gustów i upodobań. Odpowiednio dobrany biustonosz chroni piersi przed rozstępami. Biustonosz musi być wygodny, ale również idealnie musi podtrzymywać piersi. Nie należy kupować bielizny na zapas. Najważniejsze cechy to szeroki pas materiału pod miseczkami i pachami, zapewniający Wam drogie panie podtrzymanie biustu. Najlepiej, aby biustonosz miał szerokie ramiączka, które można regulować. Miseczka musi być idealnie dopasowana, tak aby trzymała cały biust i aby ten się z niej nie wylewał. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również niezdrowe.

3.Majtki dla kobiet w ciąży.

Majtki ciążowe to druga z propozycji, na której należy się nieco skupić, aby móc wybrać dobrze. Odpowiednie majtki powinny być wykonane z elastycznego materiału, który idealnie dopasowuje się do rozmiarów brzuszka. Gdy dobrze przylegają do ciała, modelują sylwetkę, a Wy drogie panie czujecie się dzięki temu dużo zgrabniejsze. Niektóre modele majtek dzięki swojemu fasonowi podtrzymują brzuch od dołu, są i takie , które mają specjalnie wszyty pas ciążowy, łagodzący bóle pleców. W kwestii bielizny ciążowej, każda kobieta może wybrać dla siebie idealne rozwiązanie, w tym stringi, figi, szorty, czy też bokserki, w zależności od tego czego oczekuje przyszła mama. Ważne jest, aby majtki były wykonane z lekkiego materiału, tak aby dawały jak największy dostęp powietrza.

4.Bielizna podczas karmienia piersią.

Nieodłącznym elementem w szafie kobiety, która karmi swoje dziecko piersią, powinny być odpowiednie do tego biustonosze. Piersi podczas karmienia są znacznie większe, należy więc pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru. Jest to bardzo istotna informacja, gdyż zbyt opięty stanik, w czasie laktacji może doprowadzić do zatkania kanalików mlekowych. Kolejnym ważnym elementem jest dobra jakość materiału. Najkorzystniejsza jest oczywiście bawełna, która pozwala skórze oddychać. Warto zainwestować w staniki, z odpowiednimi klapkami na miseczkach, gdyż można je odpiąć bardzo szybko i nakarmić głodnego dzidziusia, bez potrzeby podnoszenia biustonosza do góry.

Pamiętajmy drogie panie, w ciąży i podczas karmienia bardzo ważne jest, abyście nosiły odpowiednią bieliznę. Jest to rzecz podstawowa, byście mogły czuć się zawsze i wszędzie komfortowo, przyjemnie, wygodnie, a także i pięknie. Idealnie dobrany biustonosz i wygodne majtki na czas ciąży to obowiązkowe elementy w komodzie każdej kobiety.