Każde małe dziecko uwielbia być noszone przez swoich rodziców. W ich ramionach maluch czuje się bezpiecznie. W ten sposób rośnie ogromna więź między dzieckiem, a jego rodzicami. Dla matki to naturalny odruch, w którym pokazuje swoją miłość i zainteresowanie. To również obopólna potrzeba, aby być ze sobą jak najbliżej.

Doskonale jednak wiemy, że wymaga to od nas dużo siły, a przede wszystkim czasu i wielu rzeczy nie idzie przy tym zrobić. A co powiecie na chusty? To doskonałe rozwiązanie zarówno dla matki, jak i dziecka. Chusta pomaga nam nosić maluszka bez nakładu siły, ale to również doskonałe narzędzie do budowy j relacji opartej na bliskości i obecności z najważniejszą osobą w życiu. Dla nas to olbrzymi komfort. Nie dość, że mamy nieprzerwany kontakt z naszym dzieckiem , to jeszcze możemy poradzić sobie z codziennymi czynnościami.

Zalety noszenia dziecka w chuście

Podstawową zaletą noszenia malca w chuście jest oczywiście bliskość między nim, a rodzicami. Dzięki chuście rodzic od razu widzi potrzeby swojego dziecka i od razu może je zaspokoić. Do prawidłowego rozwoju niemowlaka jest mu potrzebne poczucie bezpieczeństwa. Dzięki chuście notorycznie odczuwa bicie serca rodziców, ich dotyk czy zapach. Pozycja w której ułożone jest dziecko, bardzo dobrze sprzyja rozwojowi fizjologicznemu. Jest to prawidłowe ułożenie, w którym idealnie rozwija się kręgosłup i biodra dziecka. Dzieci, które są noszone w chustach znacznie mniej płaczą, bo nie mają do tego powodu. Stale są blisko najważniejszych mu osób. Szczególnie chusta sprawdza się, gdy dziecko ma kolę, ząbkuje czy jest chore. Delikatne kołysanie i dotyk uspokaja malca, a podczas kataru pionowa pozycja ułatwia oddychanie. Noszenie dziecka w chuście daje dyskretną możliwość karmienia go w miejscach publicznych. Rodzice, którzy zdecydowali się na taki rodzaj bliskości z własnym dzieckiem, nie obciążają swojego kręgosłupa. Kolejną zaletą jest to, że w ciągu dnia znacznie więcej rzeczy jesteśmy w stanie zrobić, ponieważ mamy ,,wolne ręce’. Chusta bardzo dobrze się sprawdza w przypadku, gdy mamy więcej niż jedno dziecko. Pozwala nam zając się starszym, bez tracenia bliskości z tym najmłodszym.

Na każdy wyjazd

Niezależnie od tego, czy jedziemy nad morze, czy w góry, czy mamy w planach długie wędrówki, czy cudowne spacery o zachodzie słońca, chusta do noszenia dziecka to najlepsza opcja, jaką tylko można wybrać, aby zyskać pełen komfort, wygodę i przede wszystkim przyjemność. Wózek nie w każdym miejscu się sprawdza. Zajmuje dużo miejsca. Starszy malec, który już chodzi często stale narzeka i niechętne jest do podróżowania o własnych nóżkach. Chusta, jak również i nosidełko sprawdza się więc tutaj doskonale.

Jak prawidłowo wiązać chustę.

Duże znaczenie w noszeniu dziecka w chuście jest prawidłowe jej założenie. Najmłodsze dzieci najlepiej nosić w pozycji pionowej, w której jego brzuszek przylega do brzuszka mamy. Chusta, która jest dobrze owinięta daje całkowite bezpieczeństwo najmłodszym. Szczególnie u noworodków, które nie potrafią utrzymać główki, bardzo ważne jest, aby chusta zawiązana była prawidłowo. Znaczenie ma również materiał z jakiego wykonana jest chusta, tak, aby była ona przyjemna w dotyku i dawała uczucie komfortu, tak, aby dziecko czuło się w niej po prostu dobrze. Chustę należy ułożyć na plecach, chwycić ją i sprawdzić czy oba końce są równe. Jeden koniec zarzucamy na ramię, aby materiał krzyżował się na piersiach i to samo robimy z drugim końcem. Oba końce należy skrzyżować na plecach, następnie przełożyć na brzuch i zawiązać w solidny supeł. Następnie należy rozluźnić skrzyżowane pasy, aby swobodnie wsunąć dziecko. Gdy malec znajdzie się w chuście, należy rozluźnić węzeł i utrzymując naprężenie , dociągnąć zewnętrzną , a potem wewnętrzną stronę chusty. Zacisnąć na końcu jeden supeł. Jeżeli widzimy, że dziecko ułożone jest w prawidłowy sposób, należy zawiązać drugi supełek. Oczywiście metod wiązania jest bardzo dużo. Dziecko możemy nosić w przedniej części, jak również i na plecach, w pozycji siedzącej lub leżącej. Jeśli do chusty dołączona jest instrukcja obsługi, warto się z nią zapoznać, gdyż bardzo często dzięki kilku ciekawym propozycjom można znaleźć taką idealną, stworzoną dla potrzeb naszego maluszka.

Jak sami widzimy, noszenie naszego dziecka w chuście to idealne rozwiązanie na tworzenie niepowtarzalnej więzi z maluszkiem. To również świetna metoda na to, aby czerpać korzyść z bliskości, a przy tym robić codzienne czynności.

W ofercie sklepu Haltex znaleźć można różnorodne modele chust, jak również i nosidełek, które sprawdzą się fenomenalnie w każdej sytuacji. Jeden produkt, wszechstronne rozwiązanie, zadowolenie na lata. Czego można chcieć więcej?